Başkan Deveci:

Başkan Deveci:

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Karadeniz Bölgesi’nin İstanbul’unun Atakum olduğunu belirterek, “İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na ne kadar zorluk çıkarmışlarsa, azı yok fazlası var; aynı zorluklar bana çıkarıldı” dedi.

Kanal S ekranlarında yayınlanan Haberin Penceresi programında Samsun Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Merve İlhan'ın sorularını cevaplayan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum’da gerçekleştirdiği çalışmaları ve hedeflerini anlattı.

OLAĞANÜSTÜ DÖNEM

31 Mart 2019 seçimleriyle birlikte başlayan yeni dönemin sadece Atakum Belediyesi için değil diğer belediyeler için de olağanüstü bir dönem olduğunu kaydeden Başkan Deveci, “

Muhalif belediyeler için çok daha olağanüstüydü. Türkiye için İstanbul neyse, Karadeniz’de de Atakum Belediyesi, ‘Kaybettik, nasıl kazanırız’ diye bakılan belediye. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na ne kadar zorluk çıkarmışlarsa, azı yok fazlası var; aynı zorluklar bana çıkarıldı”

BÜYÜKŞEHİR’DEN ATAKUM’A

783 LİRA CEZA

Atakum Kent Meydanı’nda, sivil toplum kuruluşları iş birliğiyle 100. Yıl Anıtı yaptıklarını söyleyen Başkan Deveci, “19 Mayıs’tan 29 Ekim’e kadar bir tarih bilinci olacak. Diğer taraftan meydan yeniden yapılandırılıyor. Orada bir yaşam alanı ve çekim merkezi oluşturmaya çalışıyoruz. Yine konserlerin olduğu alan, yürüyüş yolu ve çocukların yerinde tarihi öğrenebileceği bir anıt hazırlıyoruz. Samsun Büyükşehir Belediyesi, oranın inşaat olduğunu ve bir yapı yapıldığını sanmış; kendisi gibi kaçak bina yaptığımızı düşünmüş ve Atakum Belediyesi’ne 783 bin lira ceza vermiş. Bir kamu kurumundan, diğer kamu kurumuna… Benden önceki belediye başkanı, o meydanda bir proje ve ihale yapmış. O zaman da büyükşehir belediyesi vardı. O zaman neredeydiniz? Yasa, yönetmelik, meclis kararı beni görünce mi aklınıza geldi?” diye konuştu.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER