Atakum, Başkan Deveci ile

Atakum, Başkan Deveci ile

nefes aldı

17 park hizmete açıldı.

13 park revize edildi.

101 bin adet fide üretildi.

2 bin 160 ağaç ve 198 bin adet mevsimlik bitki, toprakla buluşturuldu.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, göreve geldiği günden itibaren kentte çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmalarına hız kazandırdı. Kent, ağaç ve bitki çeşitliliğinin yanı sıra artan yeşil alanlarıyla vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. 

                                            ***

                                     

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, çevre dostu çalışmalarıyla fark yaratıyor. Göreve geldiği 2019 yılından bugüne kentte yeşil alanların artırılmasına öncülük eden Başkan Deveci, 17 yeni parkı vatandaşların hizmetine açtı; 13 parkı da revize ettirdi. 

101 BİN ADET FİDE ÜRETİLDİ

Kent, doğaya kazandırılan 2 bin 160 ağaçla adeta nefes aldı. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bugüne kadar 198 bin adet mevsimlik bitki ile 112 bin 889 adet çalıyı 

toprakla buluşturdu. Kentte 101 bin adet fide üretildi. Atakum Belediyesi ekipleri, çevre düzenleme ve yeni park çalışmaları için yoğun mesai harcıyor. 

Başkan Deveci kentte yürütülen çalışmalar hakkında, “Atakum, yeşili ve mavisi ile Karadeniz’in incisi. Kentimizin doğal güzellikleri, yaşam alanları ve parkları; Atakumluların vakit geçirmekten en çok mutluluk duydukları yerler. Çevre düzenleme çalışmalarımızla; vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini artırmayı ve doğada daha fazla zaman geçirmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, Atakumluların ağaçlarda kuş sesleriyle, çiçeklerin kokusunu duyabildiği; eşi, arkadaşı ve çocuğu ile yürüyüş yapabildiği yaşam alanlarının sayısını, el birliğiyle artırdık. Ayrıca yeni yaşam merkezleri ve parkları hizmete açmaya hazırlanıyoruz. Ekiplerimiz; ilk günkü heyecan, dayanışma ve görev bilinciyle; ara vermeden çalışıyor.” diye konuştu.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER