FULİN    
Popun yeni idolü
‘Keyf-i Halik’ adlı şarkıyla adım attığı müzik sektöründeki yolculuğunu, birbirinden önemli çalışmalarla taçlandıran popun yeni idolü Fulin, şimdilerde “Gölgemde Dur” ile müzikseverlerle buluşuyor. Gölgemde Dur’un çok kaliteli, kıpır kıpır ve giderli bir şarkı olduğunu belirten Fulin, müziğin kendisi için tutkulu bir aşk olduğunu söylüyor. Giydiği, taktığı, söylediği her şey olay olan Fulin ile hakkında tüm bilinmeyenleri konuştuğumuz keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

HABERHAYAT: Sizi tanıyabilir miyiz? Kendinizden biraz bahseder misiniz?
FULİN:
Adana doğumluyum. Babam profesör doktor, annem ise öğretmen. Başarılı bir eğitim hayatım geçti. Çocukluk yaşlarımdan beri sanata olan ilgim, o günlerden bugünlere gelmemin düşünsel anlamda alt yapısını oluşturdu. Gitar ve piyano derslerine küçük yaşlarda başladım. 2014 yılında da profesyonel müzik hayatıma start verdim.

HABERHAYAT: Moda ve farmakoloji alanında eğitim almanıza rağmen müzikle ilgilendiniz. Sizi müziğe iten şey neydi?
FULİN:
Farklı alanlarda kendimi geliştirmeyi çok seviyorum. Ancak müzik benim için bir aşk. Hem de tutkulu bir aşk. Düşünün ki sözlerini yazmış olduğum ilk çalışmamın ismi “İçinden Oku” 2014 yılına kadar biriktirdiklerimdi.

HABERHAYAT: Yeni çalışmanız Gölgemde Dur’un oluşum sürecinden bahseder misiniz?
FULİN:
Söz ve müziği bana ait “Gölgemde Dur”un video klibi DMC etiketi ile müzikseverlerle buluştu. Gölgemde Dur, çok kaliteli kıpır kıpır ve giderli bir şarkı oldu. “Benim bu kalbimin ahı tahttan indirir şahı, güneş tacım ihtişamlı, Gölgemde Dur!” diyorum şarkımın nakaratında. Şarkıya çok da güzel bir klip çektik. Ukrayna yapım şirketi Djafarov Cretaiv'in Bakü stüdyolarında yönetmen Ramon Dajafarov tarafından gerçekleştirildi klibimiz. Klibin görüntü yönetmeliğini Alex Anishenko üslendi, dans koreografisi ise Emin Useynov Nero Dance Team tarafından hazırlandı.
Ukrayna ve Azerbaycan yapımı olan video klibim NETD Müzik ve digital tüm platformlarda yayında. Müzik severlerden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz.

HABERHAYAT: Sizinle ilgili “Anjelina Jolie Türkiye’ye geldi” şakası yapıldı. Nasıl gelişti bu şaka projesi?
FULİN:
Anjelina Jolie’ye olan benzerliğim çok konuşulmaya başlamıştı. Bu durum sosyal medya fenomenlerinden Halil Söyletmez’in de dikkatini çekti ve bana bir şaka videosu teklifiyle geldi. İlk önce sıcak bakmadım çünkü birini canlandırmak ya da birinin gölgesinde kalmak hoşuma gitmeyen bir durumdu. Ancak daha sonra bu şakanın ilgi göreceğini düşündük ve çok keyifli bir şaka videosu çektik. Bu video basında da çok ilgi gördü. Hatta öyle ki bazı TV programlarına bu konu ile alakalı konuk olarak davet edildim.

HABERHAYAT: Oyunculuk eğitimi alıyorsunuz. Sizi ekranlarda görecek miyiz?
FULİN:
Her şeyden önce ilk hedeflediğim şey, müzik ve kariyerimde istediğim yere gelmek. Ama bir yandan da Vahide Gördüm ve Altan Çetin’den 6-7 ay boyunca, Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi aldım. Sinema filmi teklifleri alıyorum, uygun proje olduğunda değerlendireceğim.

HABERHAYAT: Sevenlerinizle aranızda çok güçlü bir bağ var. Hatta onlara “wuduk” diyorsunuz. Nasıl oluştu bu bağ, wuduk neyi ifade ediyor?
FULİN:
Tamamen içimden gelen duygularımla türettiğim, içinde sevgi barındıran bana özel sevimli bir kelime wuduk. Sevenlerimi ben de wuduk diye seviyorum.

HABERHAYAT: Sizin için popun yeni idolü diyorlar. Bu yorumlar size neler hissettiriyor?
FULİN:
Çok teşekkür ediyorum. Elbette bu yakıştırmalar motivasyonumu arttırıyor. Daha güzel ve kaliteli işler yapmak için de çalışma azmimi arttırıyor. İdol adayıyım ancak hedefim çok çalışarak halkın idolü olabilmek.

HABERHAYAT: Uluslararası müzik yarışması “Silk Way Star” (İpek Yolu Yıldızı)da Türkiye’yi temsil ettiniz. Sizin için nasıl bir deneyimdi?
FULİN:
Benim için çok özel ve güzel bir deneyim oldu. Çok güzel dostluklar, arkadaşlıklar edindim. 2017 Eylül ayında pop yıldızlarının yer aldığı ve Kazakistan’da düzenlenen, Uluslararası Müzik Yarışması olan Silk Way Star ‘a katılarak Türkiye’yi başarıyla temsil ettim. Tarkan’ın Şımarık ve Sezen Aksu’nun Küçüğüm parçalarını seslendirdiğim canlı performanslarım, Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde büyük ses getirdi. Bununla beraber Kazak hitlerini de seslendirdim. Silk Way Star yarışmasındaki ilk müzikal performansım olan “Marilyn Monroe-Diamonds” akabinde “Katy Perry- Chained To The Rhtym” performansı ve sahne showlarım uluslararası müzik sektöründe de çok dikkat çekti. Harika geçen ve bana çok güzel şeyler katan bir süreç oldu benim için.

HABERHAYAT: Moda eğitimi almış biri olarak en çok hangi ünlülerin giyim tarzını beğeniyorsunuz?
FULİN:
Victoria Backham, Lady Gaga ve Britney Spears’ın giyim tarzlarını beğeniyorum.

HABERHAYAT: Peki, güzellik sırlarınız neler?
FULİN:
Spor ve doğa yürüyüşleri yapmak, güzel düşünmek, her konuda kendime bakmak ve kendimi geliştirmek.

HABERHAYAT: Önümüzdeki günlerde sizi hangi projelerde göreceğiz?
FULİN:
Sürpriz gelişmeler olacak ama sürpriz söylenmez ki. Bekleyin, görün bakalım. Herkes konuşur ben yaparım!

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?
FULİN:
Arkamda dağ gibi duran fanlarıma, sevenlerime ve tüm müzik severlere sevgilerimi iletiyorum. Tabii ki sizlere de…
Mehtap YILDIZ
RÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim