TUĞBA ÖZERK    
Türk Pop Müziğinin Güçlü Sesi
Tuğba Özerk


İlk solo albümü Dün Gibi ile büyük beğeni toplayan Tuğba Özerk, birbirinden önemli projelere imza attı. Süslü Günah ile başarısını taçlandıran sevilen şarkıcı, şimdilerde yepyeni çalışması Dersimiz Aşk’ı müzikseverlerin beğenisine sundu. Şarkılarının yanı sıra besteci kimliği ile de adından söz ettiren Özerk, müzik çalışmalarından özel hayatına, güzellik sırlarından projelerine kadar her şeyi HaberHayat okuyucularıyla paylaştı. Türk pop müziğinin güçlü sesi Tuğba Özerk sizlerle…

HABERHAYAT: Tuğba Özerk kimdir, neler yapar? Sizi biraz kendinizden dinleyebilir miyiz?

TUĞBA ÖZERK:
Çok sakin bir hayat yaşayan biriyim. Dostlarımı çok severim. Kitap okuma, film ve dizi izleme gibi keyifli ev aktivitelerim vardır. İnsanları, yürüyüş yapmayı, temiz havayı çok severim. Bazen dostlarımla dışarda yemek yemeğe giderim. Stüdyoda çalışarak, beste yaparak vakit geçiririm. Müzikle iç içe yaşayan bir sanatçıyım.

HABERHAYAT: Yakın zamanda çıkardığınız ‘Süslü Günah’ çalışmanız büyük beğeni topladı. Şarkının hikayesinden bahseder misiniz?

TUĞBA ÖZERK:
Süslü Günah’la çok güzel bir enerji yakaladık. Şarkının klibini Tuz Gölü’nde çektik. Keyifli bir çalışma oldu. Klibi Tuz Gölü’nde çekmek benim fikrimdi. Kostümleri Volkan Arıkanoğlu yaptı. Klibin yönetmenliğini Erkan Aras ile beraber gerçekleştirdik. Süslü Günah, söz ve müziği bana ait olan, çok tatlı bir oryant şarkı.

HABERHAYAT: Süslü Günah’ın ardında kısa süre önce Dersimiz Aşk single çalışmanızı sevenlerinizle buluşturdunuz. Şarkıya ilgi nasıl?

TUĞBA ÖZERK:
Dersimiz Aşk’ta Özgür Adıgüzel ile çalıştık. Özgür Adıgüzel, çok yakın bir arkadaşım. Yurt dışında bizi çok güzel temsil eden bir DJ arkadaşımız. Almanya, Avrupa ve çevresinde çok güzel işler yapan biri kendisi. Şarkı çok güzel bir Murt Güneş parçası. Kendisi ile birlikte karar verdik, hep beraber çok güzel bir şarkı ortaya çıkardık. Şarkının klip yönetmenliğini Mustafa Özen yaptı. Dersimiz Aşk, daha çok yeni, henüz bebek diyebileceğim bir şarkı. Şarkıya ilgi çok güzel gidiyor.

HABERHAYAT: Arka arkaya iki single çalışması ile sevenlerinizin karşısına geçtiniz. Müzik yolculuğunuza single çalışmaları ile mi devam edeceksiniz?

TUĞBA ÖZERK:
Çalışmalarımıza single ile devam edebiliriz. Dersimiz Aşk’ın gidişatına göre karar vereceğiz.

HABERHAYAT: Birbirinden güzel şarkılara hayat verdiniz. İçlerinde sizin için ayrı bir yeri olan var mı?

TUĞBA ÖZERK:
Çok teşekkürler. Özellikle slow şarkılarım çok seviliyor. Besteciliğimde dönüm noktası olan, benim için özel bir yere sahip Acı Hatıralar, Gidesim Geldi, Aklımda Sen Varsın gibi parçalarımı sayabilirim. Ama daha da çok yazdığım parçam var. İnşallah onları da dinleyicilerle buluşturup, insanların kalbine girebileceğimi düşünüyorum.

HABERHAYAT: Şarkılarınızı yazarken nelerden besleniyorsunuz, size ilham veren şey nedir?

TUĞBA ÖZERK:
Şarkılarımı yazarken tabii ki öncelikle kendi hayatımdan ilham alıyorum. Bazen baktığım bir çiçekten ya da çok küçük bir şeyden de ilham alabiliyorum. Ama tabii ki şarkıları besleyen genel duygu aşktır. İnsanlar genelde aşktan dolayı şarkıları dinler. Ama bir anneye ve babaya da şarkı yazılabilir. İçerisinde her şeyi barındıran, ruhumu kattığım şarkılar yazıyorum. Kalbimden geçenleri yazıyorum ama tabii ki etrafımdaki insanlardan da çok etkileniyorum. Dostlarınızın yaşadığı bazı üzücü olayları, güzellikleri ya da aşkınızda gördüğünüz ihanetleri, mutlulukları, keyfi dökebilirsiniz kaleme. Bence bir sanatçı her şeyden beslenir.

HABERHAYAT: Yıllardır müzik sektöründe yer alan bir isim olarak sektörde karşılaştığınız sıkıntılar nelerdir?

TUĞBA ÖZERK:
Sektör bir hayli zor durumda. Her sektörde olduğu gibi müzik sektöründe de yanlışlar da var, doğrular da. Daha oturması gereken çok şey olduğuna inanıyorum. Bir besteci, söz yazarı ve MSG (Meslek Birliği)de aktif çalışan meslek birliği üyesi bir sanatçı olarak, bu şartlarımızın iyileştirilmesi ve bundan sonraki nesillere iyi şeyler bırakmak için çabaladığımı söyleyebilirim.

HABERHAYAT: Bir sinema filmi ile izleyici karşısına geçerek oyunculukta da varım dediniz. Yeni projeleriniz olacak mı?

TUĞBA ÖZERK:
Sinema filmini, özellikle de komediyi çok sevdim. Eleştirmenler de komediyi güzel oynadığımı söylüyor. Bundan dolayı da çok memnun oluyorum. Aslında özel hayatımda da esprili bir karakterimdir. Kendime yakın görüyorum komediyi, fakat sanatçılar uçlarda yaşar. Biz sanatçılar, çok eğlenceliyken çok üzgün de olabiliriz. İkizler burcu olduğum için her karaktere girebileceğimi düşünüyorum. Evet, sinema filmini çok sevdim. Tekrar sinema filminde yer almak isterim, neden olmasın.

HABERHAYAT: Güzelliğinizi neye borçlusunuz? Güzellik sırlarınız neler?

TUĞBA ÖZERK:
Kendime bakıp bakıp “güzelim” demiyorum. Güzelliğimi annemden almışım. Anneme çok benziyorum. Arnavut ve Boşnak karmasıyım, melezim. Belki ondan dolayı, vücut yapım ince ve uzun. “Güzelliğiniz için çok özel bir şey yapıyor musunuz?” derseniz, cildimi temiz tuttuğumu, özellikle bol su içmeye dikkat etiğimi söyleyebilirim. Meyve ve sebze yemeğe özen gösteriyorum ama hamburger kaçamakları da yapıyorum. Formumu korumaya çalışıyorum. Yürüyüş çok yapıyorum. O yüzden de ince kalıyorum.

HABERHAYAT: Bir süre önce ikinci evliliğinizi sonlandırdınız. Aşka ve evliliğe dair neler söylemek istersiniz?

TUĞBA ÖZERK:
Evlilik kısmet işi. İki evliliğimde de başarılı olamadım. Aşk, evlilik biraz karmaşık ve zor işler. Aşkı şarkılarda yazıp yaşıyorum. Olursa ne ala olamazsa da yapacak bir şey yok. Şu anda dinleyicimle yeni şarkılarımla ve dostlarımla mutluyum. Hayatımda şu an kimse yok. Ama her insan tabii ki anlaşacağı, güzel iletişim kuracağı, hayatını devam ettireceği bir eş ister. Bu işler kısmet. Aşka bakışım değişmedi hala aşkı çok seviyorum.

HABERHAYAT: Sosyal medya ile aranız nasıl? Sahte tıklanmalar ile ilgili neler düşünüyorsunuz?

TUĞBA ÖZERK:
Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorum. Sahte tıklanmalar tabii ki de var. Görüyoruz, biliyoruz ama bile bile hala devam ediyorlar. Keşke böyle olmasa. Zamanla her şey oturacaktır. Değişiyor her şey. Bugün sahte tıklanma çıkıyor, öbür gün başka bir şey. Ama her şey yalan, şarkı gerçektir. Şarkılarınızı dinleyenlere ulaştırabiliyorsanız ve şarkınız sevilirse işte gerçek olan odur.

HABERHAYAT: Son dönemdeki şarkıcılardan kimleri beğeniyorsunuz?

TUĞBA ÖZERK:
Gençlerin güzel şeyler yapmasından yanayım. Güzel şeyler yapsınlar ama büyüklerine saygılı olsunlar. Biz hep büyüklerimize, üstatlarımıza saygılıydık. Öyle isterim öyle de olsunlar. Çünkü saygı sevgi hiçbir zaman kaybettirmez, her zaman kazandırır. Onlar da öyle olsunlar ve güzel müzik yapsınlar. Gençlerin birbirlerine benzemeyen işler yapmamalarını, yenilikçi olmalarını ve kendi tarzlarını yaratmalarını tavsiye ederim.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?

TUĞBA ÖZERK:
Tüm okuyucularınıza ve sizlere sevgilerimi gönderiyorum. Benimle bu röportajı yapmak istediğiniz için teşekkür ediyorum. Sevgi ve saygıyla, hoşça kalın.

Mehtap YILDIZ

En sevdiğim film…………………..Pedro almodoranın Konuş Onunla
En sevdiğim kitap…………………Vadideki Zambak Balzac
En sevdiğim mekan………......Sahildeki balıkçılar
En büyük hayalim………….....İzmirde bir çiftlik hayali
En büyük korkum……………..Sevdiklerimi kaybetmek
En sevdiğim şehir…………….İzmir Çeşme, İsanbul
En sevdiğim yemek………….Balık
RÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim