CEM KILIÇ    
Şarkıları ve oyunculuğuyla büyük beğeni toplayan
Cem Kılıç


Bir döneme damgasını vuran Ekmek Teknesi dizisinde canlandırdığı Korkut karakteri ile gönüllere taht kuran Cem Kılıç, birçok dizi ve sinema filminde boy gösterdi. Oyunculuğun yanı sıra çeşitli kulüplerde sahne alan yakışıklı şarkıcı Kılıç, müzik kariyerini büyük beğeni toplayan Nasıl Bir İnsansın Sen ve Çamur single çalışmaları ile taçlandırdı. Oyunculuğa ve müziğe aşkla bağlı olan Kılıç, HaberHayat okuyucularına özel açıklamaları ile sizlerle…

HABERHAYAT: Kendinizden biraz bahseder misiniz?

CEM KILIÇ:
22 yıl önce konservatuvar sınavları için Ankara’dan İstanbul’a geldim, bir daha da geri dönmedim. Birçok dizi, sinema filmi ve tiyatro oyununda yer aldım. 10 yılı aşkın süredir sahne alıyorum. Çocukları, doğayı, hayvanları, sinemayı ve müziği çok seviyorum.

HABERHAYAT: Birçok dizi ve filmde yer aldınız. Oyunculuğu meslek olarak seçmenizde neler etkili oldu?

CEM KILIÇ:
Oyunculuğu hep çok zevkli buldum. Her zaman yeni bir karakter yaratmayı, sette arkadaşlarımla birlikte güzel bir iş ortaya çıkartmayı ve başarılı olunduğunda kendime pay çıkartmayı çok sevdim.

HABERHAYAT: Canlandırdığınız karakterler arasında sizin için ayrı bir yeri olan var mı?

CEM KILIÇ:
Ekmek Teknesi dizisinde canlandırdığım Korkut karakteri geniş kitlelere ulaştığım ilk roldü. Kendimi yolun başında görüyorum. Çok daha ses getirecek rollerde yer almayı ümit ediyorum.

HABERHAYAT: Bir röportajınızda hayranlarınızın hala Korkut diye seslendiğinden bahsetmiştiniz…

CEM KILIÇ:
Ekmek Teknesi, sadece benim değil, dizide yer alan pek çok oyuncunun parlama noktası oldu. Doğru işlenmiş bir projeydi. O dizide yer aldığım için kendimi şanslı addediyorum. Evet, yıllar geçmesine rağmen hala sokaktakilerin Korkut ağabeyiyim.

HABERHAYAT: Müziğe ilginiz ne zaman ve nasıl başladı?

CEM KILIÇ:
Müziği hep sevdim ve ilgiliydim. Bir gün evime hırsız girdi ve oyun konsolumu çaldı. Yeni oyun konsolu almaya çıktığımda, konsol almaktan vazgeçip gitar almamla birlikte, müziğe olan ilgim daha da arttı.

HABERHAYAT: Uzun bir aradan sonra Nasıl Bir İnsansın çalışmanızla müzik piyasasına hızlı bir dönüş yaptınız? Kimlerle çalıştınız, nasıl bir hazırlık süreci geçirdiniz?

CEM KILIÇ:
ZMC müzik sahipleri Musa ve Gizem Kara ile single çalışmasına karar verdik. Daha geniş kitlelere ulaşmak için bu çalışmaya imza attık. Soner Sarıkabadayı imzası taşıyan şarkının düzenlemesini Ozan Doğulu üstlendi. Klip çalışmamızı Murad Küçükle birlikte gerçekleştirdik. Çok keyif aldığım bir çalışma oldu.

HABERHAYAT: Albümde bu kadar önemli isimleri bir araya nasıl getirdiniz?

CEM KILIÇ:
Ozan Doğulu ve ailesini uzun yıllardır tanırım ve çok severim. Onunla çalışmak çok zor. Ama asla kaprisinden dolayı değil, her projeye inanmıyor. Şarkıya ve bana inanmaları gerekiyordu. Bunu başardığım için mutluyum. Soner Sarıkabadayı da aynı şekilde, herkese şarkı veren biri değil. Bu iki ismi de uzun zamandır tanıyorum ve onların gözünde kredim var. Başarılı olacağıma inandılar ve destek oldular.

HABERHAYAT: ‘Nasıl Bir İnsansın’ iki haftada 4 buçuk milyonu aşkın tıklandı. Neler hissettiniz, bu başarıyı bekliyor muydunuz?

CEM KILIÇ:
Şarkı çok güzel bence. Dinleyenler de çok beğenip tekrar tekrar dinledi ve paylaştı. Bu ilgiyi görünce insan mutlu oluyor tabii ki.

HABERHAYAT: Peki, yeni single çalışmanız Çamur ile ilgili neler söylemek istersiniz? Şarkının hikayesinden bahseder misiniz?

CEM KILIÇ:
Çok hareketli kıpır kıpır bir şarkı Çamur. Şarkının düzenlemesi Ozan Doğulu imzasını taşıyor. Çamur da diğerleri gibi çok heyecan duyduğum bir şarkı oldu. Söz ve müzik Serdar Ortaç’a ait.

HABERHAYAT: On yılı aşkın süredir sahne alıyorsunuz. Sahnede olmak size neler hissettiriyor?

CEM KILIÇ:
Şarkı söylemek dünyanın en zevkli işlerinden birisi. Hele bir de orkestra ve seyirci de sizinle aynı hislerdeyse adeta tadından yenmiyor. Sahnede farklı türlerden pek çok şarkıyı söylemek, yüzlerce insanla birlikte terlemek, yorulmak ve stres atmak bana güç veriyor. Seslendirdiğim şarkılara insanlar da ortak olunca, kendimi egosantrik hissediyorum. Ama çok hoş gerçekten. Stüdyo şarkıcılığı yerine “Yaşasın sahne şarkıcılığı” diyorum.

HABERHAYAT: Oyunculuk ve müzisyenliği birlikte yürütmek zor olmuyor mu? Bu yoğunluğun altından nasıl kalkıyorsunuz?

CEM KILIÇ:
Müzik çalışmalarım genellikle gece yarısı oluyor, oyunculuk ise sabah çok erken saatte. Çoğu zaman, hiç uyumadan sahneden sete gittim. Tabii ki zor oluyor ama her ikisini de severek yaptığım için, ortaya güzel işler çıkınca mutlu oluyorum, yorgunluğun bir önemi kalmıyor.

HABERHAYAT: Bir tercih yapmanızı istesek…Müzik mi, oyunculuk mu? Hangisi bir adım önde?

CEM KILIÇ:
Ya hepsi ya da hiçbiri. İkisinden de vazgeçemem.

HABERHAYAT: Başarınızın yanı sıra yakışıklılığınızla da büyük beğeni topluyorsunuz. Yakışıklılığınızın kariyerinize yansıması nasıl oldu?

CEM KILIÇ:
Teşekkür ederim. Yakışıklılığımın işime yansıması bazen olumlu bazense olumsuz oluyor. Görünüşümden dolayı, çoğu zaman benzer roller oynamak zorunda kalıyorum.

HABERHAYAT: Aşk sizin için ne ifade ediyor? Aşkı nasıl tanımlarsınız?

CEM KILIÇ:
Aşk, bence akıl sağlığını yitirip kalp sağlığına kavuşmaktır.

HABERHAYAT: Sizi önümüzdeki günlerde hangi projelerde göreceğiz? Hayranlarınıza sürprizleriniz neler?

CEM KILIÇ:
Bu aralar bol bol senaryo okuyorum. Yakın zamanda ekranda ve sinemada sevenlerimle buluşacağım.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?

CEM KILIÇ:
Güzel söyleşi için öncelikle size ve ekip arkadaşlarınıza çok teşekkür ederim. Güzel projelerle sevenlerimle buluşmayı diliyorum. Beni takip etmeye devam edin…

Mehtap YILDIZRÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim