HAKAN KAHRAMAN    
Hakan Kahraman’dan “Son Dakika”

3 yıl önce “Gidiyorum” isimli albümüyle müzik dünyasına merhaba diyen Hakan Kahraman, “Son Dakika” adlı yeni çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu. Hedefinin aşkla ve sevgiyle yaptığı şarkıları dinleyici ile paylaşmak olduğunu söyleyen genç şarkıcı Hakan Kahraman ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

HABERHAYAT: Müziğe olan ilginiz nasıl başladı, ilk albümünüzü ne zaman çıkardınız?

HAKAN KAHRAMAN:
Ortaokul yıllarından beri müziğin içindeyim. Lisede ciddi olarak sektöre atılmak istedim. Ama o zamanlar şartlar uygun değildi. Ailem, öğrenim hayatımı etkilememesi için buna karşı çıkmıştı. Hatırlıyorum da ne çok üzülmüştüm. Lise ve üniversite okurken aynı zamanda kendimi bu alanda geliştiriyordum. Üniversite için yurt dışında bulunduğum yıllarda, birbirinden farklı etnik müzik türlerini gördüm ve inceledim. Türkiye'ye döndüğünde şan hocamın “Hadi şimdi sıra sende” demesiyle başladı her şey.

HABERHAYAT: İlk albümünüz 2014 yılında çıktı. O günden bugüne neler yaptınız? Albüme olan ilgi beklediğiniz gibi çıktı mı?

HAKAN KAHRAMAN:
Albümümdeki 10 şarkıdan 3 tanesini kliplendirdik. Daha sonra yaklaşık bir sene, kendimi dinlemeye ve müzik piyasasını daha iyi tanımaya başladım. Şarkım çok sevildi. Her şey albüm ya da single yapmakla olmuyormuş. İlk albümümde en azından bunu öğrenmiş oldum. Her şeyimi tek başıma yaptığım için basın, radyo ve sosyal medyayı o zamanlar etkili bir şekilde kullanmadığımı anlaşmış oldum. İnsan her şeyi zaman geçtikçe daha iyi öğreniyor. İlk albümünün yeri bambaşka. Çok güzel bir heyecandı.

HABERHAYAT: İlk albümünüzde Rafet El Roman ile çalıştınız. Kendisi ile bir araya gelişiniz nasıl oldu?

HAKAN KAHRAMAN:
Rafet El Roman ile enteresan bir şekilde bir araya geldik. Çalıştığım hastaneye göz muayenesine gelmişti. Doktor arkadaşım kendisine projemden bahsetmiş. Orada iken şarkılarımı dinlemek istedi. Hiç unutmuyorum " Nerden Bileceksin" isimli şarkımı dinledi, “Bu çok güzel olmuş, prodüktörlüğünü ben yapmak istiyorum” dedi. Bu şekilde tanışmış olduk.

HABERHAYAT: Harun Kolçak"ın düetlerden oluşan ve içinde İrem Derici, Tan, Gökhan Türkmen ve Işın Karaca gibi önemli isimlerin bulunduğu "Çeyrek Asır" albümü projesinde "Vermem Seni Ellere" düeti ile büyük bir başarıya imza attınız. Albüme dahil oluş hikayenizi anlatır mısınız? Harun Kolçak ile yollarınız nasıl kesişti?

HAKAN KAHRAMAN:
Harun Kolçak ile "Vermem Seni Ellere" şarkısında buluşmak, benim için hayatımın en değerli anlarından birisi oldu. Müzikal anlamda bir duayen ile bu şarkıyı seslendirmek, her şarkıcının hayal ettiği şey olmalı. Harun beyin yapımcısından gelen teklif ile kendimi bu proje albümünün içerisinde buldum. O isimlerden birisi olmak mutluluk vericiydi. Harun Kolçak ile arkadaşlığımız dostluğa dönüştü. Çok güzel anılar biriktirdim. Hayata ve müziğe karşı farklı ve anlamlı bir bakış açısı kazanmamı sağladı. İyi ki böyle bir değer hayatıma girmiş. Mekanı cennet olsun.

HABERHAYAT: Harun Kolçak'ın hastalandığı dönemde büyük bir vefa örneği göstererek yanında bulundunuz. Neler söylemek istersiniz?

HAKAN KAHRAMAN:
Vefa insani bir özellik. Bizi biz yapar. Harun Kolçak’la geç tanıştık ama kısa zamanda bana ‘Dostum’ diyebilecek bir samimiyetimiz oluştu. Kendisini ailemden biri olarak gördüm. Her anında yanında bulunmak benim için çok önemliydi. Bir dostun yapması gereken neyse onu yaptım. İnsanların zor anlarında hiçbir karşılık beklemeden yanlarında olabilmekten mutluluk duyuyorum.

HABERHAYAT: Şu anda müzik platformlarında yer alan "Son Dakika" adlı şarkının hikayesini anlatır mısınız, kimlerle çalıştınız?

HAKAN KAHRAMAN:
Şarkımızın oluşması ve tamamlanması yaklaşık olarak bir yıl sürdü. Kayıtlar, okumalar ve düzenleme, eksiksiz ve tam anlamıyla güzel olsun diye, biraz geniş zamana yaydık. Bu süre zarfında, Harun Kolçak ile yaptığım “ Vermem Seni Ellere” düet şarkısı müzikseverler tarafından beğenilerek dinleniyordu. Yani acele etmenin bir anlamı yoktu. O yüzden şarkımızı rahat bir şekilde tamamlayıp, dinleyicilerle buluşturduk. Şarkının sözleri Osman Hekimoğlu, düzenlemesi ise Ender Çabuker'e ait. Kayıtlar Ve Medya Müzik Stüdyosu’nda yapıldı.

HABERHAYAT: Şu sıralar neler yapıyorsunuz, yeni projeleriniz var mı?

HAKAN KAHRAMAN:
Bu aralar sahnelerim için repertuar çalışması içerisindeyim. Çünkü gerek konser gerekse sahne olsun sadece kendi şarkılarınızı okuyamazsınız. Sesinize, kalbinize, dinleyiciye uygun şarkıları seçip derlemek çok fazla vaktinizi alıyor. Ayrıca bir sonraki projem hazır. Hatta klibi için görüşmelere başladık.

HABERHAYAT: Bundan sonraki hedefleriniz nelerdir?

HAKAN KAHRAMAN:
Hedefim aşkla, sevgiyle yaptığım şarkıları, dinleyiciler ile buluşturmak. Ben şarkılarımı kalbimle yapıyorum ve müzikseverlere sunuyorum. İnsanlar bu şarkılarda kendilerinden bir şeyler buluyorlarsa ne mutlu bana. Sahnelerimde şarkılarımın hep bir ağızdan söylenmesi, bana büyük bir mutluluk veriyor. Hedefim yepyeni şarkılarla dinleyicilerimin karşısına çıkmak ve onların duygularına inebilmek. Sadece şarkı söylemiyorum. Söz ve müzik de yapıyorum. Ruhumun derinliklerinde ne varsa onu ortaya koyuyorum. İçimden gelenleri şarkılara dökmek ve bunun müzikseverler tarafından güzel bir karşılık bulması, beni inanılmaz derecede mutlu ediyor.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?

HAKAN KAHRAMAN:
Tüm sevenlerime sevgilerimi gönderiyorum. Güzel ve keyifli sohbet için sizlere çok teşekkür ederim. Müzikle kalın…

Mehtap YILDIZRÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim