EBRU POLAT    
Etkileyici sesi ve güzelliğiyle kendine hayran bırakan kadın
Ebru Polat


Ünlü şarkıcı Ebru Polat HaberHayat okuyucularına özel açıklamalar yaptı. Yeni single çalışması Hava Çok Sıcak ile müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan Polat, yaşanmışlıkların kendisine şarkılar yazdırdığını söylüyor. Tüm çabasının daha çok çalışmak ve daha çok üretmek olduğunu belirten Polat ile müzik yolculuğundan özel hayatına, güzellik sırlarından projelerine kadar her şeyi konuştuğumuz keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Etkileyici sesi ve güzelliğiyle kendine hayran bırakan kadın Ebru Polat sizlerle…

HABERHAYAT: Biraz kendinizden bahseder misiniz?
EBRU POLAT:
İzmirli ve İzmir’e aşık, hukuk fakültesi mezunu, kısa bir dönem avukatlık yapmış, ardından müzik hayatına devam etmiş bir insanım... Şimdi de psikoloji master’ı yapıp önce kendime sonra da insanlara psikolojik destek vermek istiyorum. “Önce eğitim, sonra hayatını istediğin gibi yaşa” felsefesini savunan biriyim...

HABERHAYAT: Müzikle ilgilenmeye ne zaman ve nasıl başladınız?
EBRU POLAT:
Kendimi bildim bileli müzik hep hayatımdaydı. Şarkı söylemeyi, kendi kendime melodiler üretmeyi çok severdim. Ama müziğe profesyonel olarak üniversiteyi bitirdikten sonra başladım.

HABERHAYAT: Hukuk mezunu olmanıza rağmen şarkıcı kimliğinizle tanındınız. Bu tercihinizin sebebi nedir?
EBRU POLAT:
Bu aileme ve kendime verdiğim bir sözdü. Tüm okul hayatım boyunca çok başarılı ve çok çalışkan bir öğrenciydim. Ailem bizi tercihlerimizde her zaman özgür bıraktı. Ama onların benim için hayallerinin ne olduğunu biliyordum. Bu yüzden hukuk okudum. Aslında avukatlık mesleğini hala çok seviyorum. Ama mesleğim olarak kendime müziği seçtim.

HABERHAYAT: Yeni single’ınız Hava Çok Sıcak’ın hikayesini sizden dinleyebilir miyiz? Kimlerle çalıştınız, nasıl bir hazırlık süreci geçirdiniz?
EBRU POLAT:
Yaşanmışlıklar bana şarkı yazdırıyor. Bir gün erkek arkadaşımla tartıştık. Çok sinirliydim, erkek arkadaşım barışmak için çabalıyordu. Bu duygu yoğunluğu içerisinde “Hiç öpmeyeyim yılan, sevmiyorum” ile şarkıyı yazmaya başladım ardından devamı geldi. Zaten günlük yaşantımda da çok atarlı bir insanım. Sözlerime Pınar Çubukçu çok güzel bir beste yaptı. Şarkının aranjesi ise Caner Tepecik’e ait. Fazla detaycı olduğum için Caner’i de yordum, şarkının üzerine çok çalıştık. Ama şimdiki başarıyı görünce “İyi ki böyle yapmışız” diyorum. Hava Çok Sıcak sosyal medyada bir günde fenomen oldu. Şarkının çıktığı gün hava 41 dereceydi, yani şarkı tam manasını bulmuş oldu. Klibimizi ise Teoman Topçu çekti. Daha önce de birlikte çalıştığımız için ortaya içimize sinen bir klip çıktı.

HABERHAYAT: Hava Çok Sıcak bir haftada iki milyon kez tıklandı. Bu başarıyı bekliyor muydunuz?
EBRU POLAT:
Bekliyordum tabii. Çünkü ben ve ekibim şarkıma inanıyorduk. İyi bir iş yaparsanız karşılığını buluyor.

HABERHAYAT: İlk albümünüz Çetin Ceviz'den bu yana hayatınızda neler değişti?
EBRU POLAT:
Çok şey değişti. Artık işimde daha tecrübeliyim. Tecrübe her meslek grubunda olduğu gibi bizim sektörümüzde de çok önemli. Müzikal anlamda kendimi daha çok geliştirdim. Hala dersler almaya devam ediyorum. Sosyal hayatımda ise okumaya devam ediyorum. Bu sene psikoloji bölümünü bitiriyorum.

HABERHAYAT: Şarkılarınızın yanı sıra güzelliğinizle de dikkat çekiyorsunuz. Güzellik sırlarınız nelerdir?
EBRU POLAT:
Güzellik geçici bir durum. Hayat tamamen bir yanılgı. Biz insanoğluna sürekli oyunlar oynuyor; deniyor, ağlatıyor, güldürüyor, oradan oraya savuruyor… Güzelliğine, gençliğine güvenenler ileride tepetaklak oluyor. Hayattaki en önemli şey akıllı yaşamak, sevdiklerine vakit ayırmak ve iyi kalpli olmak. Bu hayattaki her şey karşılıklı. Ne yaparsan aynısını yaşayacaksın. Bu net bir gerçek.

HABERHAYAT: Herkes sizi seksi buluyor, peki siz kendinizi seksi buluyor musunuz?
EBRU POLAT:
Her gün aynanın karşısına geçip “Ebru bugün de çok güzelsin veya çok seksisin” diye yaşamıyorum. Seksilik çok göreceli bir kavram. Bir kadının bakışı ve gülüşüdür bence bahse konu olan.

HABERHAYAT: Yeni ilişkinizle ilgili neler söylemek istersiniz?
EBRU POLAT:
Öncelikle kocaman bir ‘Maşallah’ demek isterim. Huzurlu ve mutlu bir dönemimdeyim. Karşılıklı sevgi ve saygı barındıran bir ilişki yaşıyorum. Allah herkese nasip etsin.

HABERHAYAT: Sosyal medyada iki milyondan fazla takipçiniz var. Bu kadar çok ilgi görmek size neler hissettiriyor?
EBRU POLAT:
Takipçilerimle aramda gizli bir bağ var. Samimiyeti, karşınızdaki kişiye en kolay geçen duygudur. Bu kadar çok takipçim olmasını tamamen buna bağlıyorum. Tabii ki çok mutlu hissediyorum kendimi. İyi ki varlar…

HABERHAYAT: Bir röportajda dile getirdiğiniz “Ben cinsiyetsizim, ileride bir kadına aşık olabilirim” sözleriniz sansasyon yarattı…
EBRU POLAT:
Tam olarak anlaşılmadığımı düşünüyorum. Çok güzel bir röportajdı o. Eğer tamamını okusalardı, ne demek istediğimi daha iyi anlarlardı. Sorulan bir soruyu aslında “Hiçbir zaman büyük konuşmam, yarını bilemem…” diyerek cevaplamıştım.

HABERHAYAT: Önümüzdeki günlerde sizi hangi projelerde göreceğiz?
EBRU POLAT:
Yeni şarkımla ilgili çalışmalara başladım. Son dönemlerde çok yoğun bir konser programım var. Ekibimle şehir şehir dolaşıyoruz. Tüm çabam daha çok çalışıp, daha çok üretmek. Gerisini Allah bilir.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?
EBRU POLAT:
Sizinle konuşmak çok keyifliydi, çok teşekkür ederim. Umarım okuyucularınız da aynı keyfi alır. Samsun çok sevdiğim bir şehir. Keyfini çıkartın şehrinizin. Sevgiler…

En sevdiğim film……………...…Scarface
En sevdiğim kitap…………....Bernard Shaw Özdeyişler
En sevdiğim müzisyen….…..Beethoven
En sevdiğim şarkı………….…..Moonlight Sonata
En sevdiğim mekan…….…....Zuma
En sevdiğim parfüm………....Amouge
En büyük hayalim………..…...Bilim kadını olmak
En büyük korkum……….....……Yılan
En sevdiğim şehir………..………İstanbul
En sevdiğim yemek……..……..Lokum (et)
En sevdiğim huyum………..…..Merhamet
En sevmediğim huyum……..Merhamet

Mehtap YILDIZRÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim