NEZ    
Şarkıları, güzelliği ve danslarıyla gündem yaratan kadın Nez

Şarkıları, güzelliği ve danslarıyla gündem yaratan kadın Nez, uzun bir aradan sonra yeni çalışması Senin Annen Olamam Ben ile müziğe hızlı bir dönüş yaptı. Senin Annen Olamam Ben’in bir “Merhaba” olduğunu söyleyen Nez, önümüzdeki günlerle yepyeni projelerle sevenlerinin karşısında olacağının müjdesini verdi. Şarkılarının yanı sıra Haluk Bilginer, Uğur Özkan, Hakan Bilgin gibi deneyimli oyuncu kadrosunun yer aldığı Sıkı Dostlar adlı dizideki oyunculuk performansıyla, oyunculukta da en az şarkıcılıkta olduğu kadar iddialı olduğunu kanıtlayan Nez, HaberHayat’a özel açıklamaları ile sizlerle…

HABERHAYAT: Nez kimdir, neler yapar? Biraz kendinizden bahseder misiniz?
NEZ:
İsmim Nezihe Kalkan. Londra’daki çocukluk arkadaşlarım adımı telaffuz edemedikleri için ismimi Nez olarak kısalttık. Ailesine bağlı, müziğe aşık, çocukluğundan beri sahnenin her dalına ilgi duyan biriyim. Hayata huzur veren bir kadınım, balık burcuyum. Yaşamımın 15 yılını Londra’da geçirdim, ardından Türkiye’ye geldim. Kendini ve çevresini seven, minik dostları hayvanlara çok düşkün olan, onları seven, koruyan, yuva bulan ve onlar için her zaman elinden gelen her şeyi yapmaya hazır bir insanım.

HABERHAYAT: Müziğe olan ilginiz nasıl başladı?
NEZ:
Müziğe olan ilgim çok küçük yaşlarda başladı. Gerek müzik gerekse tiyatro gibi birçok alana ilgiliydim. Müzikle ilgili işler yapacağım derslerimden belliydi. Sonrası çok tesadüfi gelişti. Hayal edip hayallerimin üzerine gittim. Bugüne kadar hayal edip de başaramadığım bir şey olmadı. Çok şanslıyım, çok çalışkan biri olduğumu düşünüyorum. Özellikle de aşık olduğum müzikle ilgili yapamayacağım şey yok.

HABERHAYAT: Uzun bir sessizliğin ardından Senin Annen Olamam Ben çalışmanızla müziğe hızlı bir dönüş yaptınız. Şarkının hikayesinden bahseder misiniz?
NEZ:
Aşırı anaç bir kadınım, özellikle de arkadaşlarıma karşı. Birkaç arkadaşım bana ‘anne’ der. Anaçlık fazla olunca bir gün otururken bir beste geldi aklıma, bir melodi, bir söz ve Senin Annen Olamam Ben ortaya çıktı. Şarkının hikayesi benim yapımdan kaynaklanıyor. Senin Annen Olamam Ben’i bir sunum olarak müzikseverlere ulaştırdım. Senin Annen Olamam Ben bir merhaba idi, bir lezzetti. Asıl şarkımız inşallah önümüzdeki günlerde dinleyicilerle buluşacak.

HABERHAYAT: Klip çekimlerinde kimlerle çalıştınız, nasıl bir klip oldu?
NEZ:
Çok güzel ve renkli bir çalışma olan klibimde çok eski bir arkadaşım olan Erkan Nas ile çalıştım. İstanbuleksten Leks Serdar Setenay ve Batuhan ile çalıştım. Leks Serdar benim çok eski, oğullarım dediğim arkadaşlarımdan bir tanesidir. Kendisi bana klipte danslarıyla eşlik etti ve çok da güzel oldu. Klip çalışmamızda daha öncekilerde olduğu gibi yine çok kendine güvenen bir kadın var. Ritmik bir altyapı mevcut. Çekimlerimizi kundura fabrikasında yaptık. Çekimler bir günümüzü aldı, çok sıcak bir gündü, çok terledik ama her şeye değdi. O kadar yoğun bir çalışma süreci geçirdik ki yorgunluktan ufak bir hastalık geçirdim.

HABERHAYAT: Seksi kadın imajınız ve verdiğiniz seksi pozlarınız hakkında neler söylemek istersiniz?
NEZ:
Seksilik göreceli bir kavramdır. Kimine göre seksi olan başka biri için çok farklı olabilir. Kadınsanız, kendinizi seviyorsanız her şekilde poz da verebilirsiniz, kıyafet de giyebilirsiniz. Bir t-shirt giydiğimde, kimileri için seksi kimileri içinse salaş görünebilirim. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Ama bazı insanlara bir kere seksi denildiği zaman, ömür boyu öyle kalıyor. Kendimi seven bir kadınım ve seksilik de utanılacak bir şey değil. Ben buna seksilikten çok kadınlık diyorum.

HABERHAYAT: Nez denilince aklımıza olay yaratan dansları geliyor. Hangi dans çeşidini seviyorsunuz?
NEZ:
Dansın kendisini seviyorum ama çok fazla dans geçmişim ya da dansla ilgili çok fazla ders almışlığım yok. Sadece drama derslerinde küçük de olsa bir eğitim aldık. Sonrasında bir dans yarışmasında yer aldım. Yarışmaya katılmamın sebebi, Türkiye’ye dansçı olmadığımı kanıtlamaktı. Ama çok güzel dans etmişim ki Türkiye çok beğendi, sevdi ve çok konuşuldu. Dans etmeyi çok seviyorum ve dansın her çeşidi çok hoşuma gidiyor.

HABERHAYAT: Şarkılarınız ve dansınızın yanında oyuncu kimliğinizle de seyirci karşısına geçtiniz. Oyunculuk yapmaya nasıl karar verdiniz?
NEZ:
Çocukluğumdan beri tiyatro ile ilgilendim, okuldaki gösterilerde her zaman yer aldım. Oyunculuk içimde hep vardı. Biraz da olsa eğitimini aldığımdan, benim için kaçınılmaz bir sonuçtu oyuncu olmak. Çok değerli Haluk Bilginer, Özkan Uğur gibi devlerle çalışmanın benim için önemi çok büyük. Kendileri ile sezonlarca çalıştık ve çok şey öğrendim. Hayat üniversitesi dediğiniz şeyin eğitimini hiçbir yerde alamazsınız. Şarkı söylemek, sahnede olmak, ekranlarda yer almak, gerek dizi gerekse tiyatroda oyunculuk yapmak vazgeçemeyeceklerim.

HABERHAYAT: Peki, oyunculuk kariyerinizi devam ettirmeyi düşünüyor musunuz?
NEZ:
Tabii ki düşünüyorum, oyunculuk yapmaktan asla vazgeçmeyeceğim. Önümüzdeki sezon, gelecek film tekliflerini kabul etmeyi düşünüyorum. Sinemaya adım atmak benim için çok büyük bir hayalken gerçekleşmiş olacak. Bugüne kadar sinema ile ilgili birçok teklif geldi ama hazır olduğumu hissetmemiş, müzikal kariyerime yoğunluk vermiştim. Ama şimdi sinemada da yer almayı istiyorum.

HABERHAYAT: İlk albümüz Nez’den bugüne hayatınızda neler değişti? Kariyerinizde keşke yapmasaydım dediğiniz şeyler, pişmanlıklarınız oldu mu?
NEZ:
Hayatta, “Pişman değilim” diyen bir insan yoktur herhalde. Varsa da yalan söylüyordur. Herkesin mutlaka pişmanlıkları vardır. Benim de keşke yapmasaydım dediğim şeyler mutlaka ki var. Müzik piyasasına yeni adım attığım dönemde, yirmili yaşlarımda çok ağladım. Hakkımda onu giydi, bunu yaptı, seksi kadın gibi ifadelerle birçok eleştiri yapıldı. O dönem bu konuşulanlara çok ağladım ama şimdi bu sözlerin gurur duyulacak, çok güzel sözler olduğunu düşünüyorum. O dönemler kendimi çok yıprattığım için pişmanım. Onun dışında çok mutluyum. Aşırı derecede anaç bir yapıya sahibim. İnsanları kendimden çok seviyorum ve çok yardım ediyorum. Yapsaydım demeyi sevmiyorum, ben buyum ve bunu yapmayı seviyorum, yine de yapacağım. Çünkü yaptıkları insanın yapısının göstergesidir.

HABERHAYAT: Nez, güzelliğini neye borçlu, güzellik sırlarınız neler?
NEZ:
Güzelliğimi genlerime, anneme, babama ve aileme borçluyum. Kalbinizde gerçek sevgi varsa hiçbir şey sizi yıkamaz ve güzel yanınız dışa vurur. Dünyaya nasıl bakarsam öyle olurum, diye düşünüyorum. Dünyaya kötü bakarsanız her şeyde ilk önce kötülüğü görmüş olursunuz. Mutsuz bir insan olursunuz ve bu mimiklerinize de yansır. Hep “Küçük şeylerden mutlu olmayı öğrenmeliyiz” deriz ya ben de hep öyle bir insan oldum. Dorukları da yaşadım, dipleri de gördüm ama her şeyden bir ders çıkarmayı bildim. Her şeyden ders çıkarmak huzurlu olmanın bir adımıdır. Önemli olan kıymet bilmek, birkaç dost ve aile, gerisi teferruat. Mutluk ve güzellik insanın içinden gelir. Dışınızı istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz ama gerçek güzellik içtedir.
Güzellik için geç saatte yemek yememek gerekli ama bazen bunu başaramıyorum. İşimiz gereği geç saatlere kadar çalıştığımız oluyor. Ayrıca güzel uyku almak, her şeyden önce de dünyaya sevgiyle bakmak gerekir. Bunun kadar güzel bir ilaç yok. Onun dışında su içmek, düzgün yaşamak ve yaptığımız şeylerden pişman olmamak gerekir. Hayatımızda hep öğrenmeye açık olalım. Bence en güzel güzellik sırları bunlar.

HABERHAYAT: Özel hayatınızla ilgili neler söylemek istersiniz?
NEZ:
Özel hayatımı çok göz önünde yaşayan biri asla olmadım. Bundan sonra da olmayacağım. İnsanlar tabii ki çok merak eder, haklılar da. Ama özel hayatımı göz önünde yaşamayı sevmiyorum.
Bir evlilik söz konusuydu. Kendisi Londra’da ben Türkiye’deydim. 6.5 aydır da görüşmüyoruz. Önümüzde bir boşanma süreci var. Çok kısa bir zaman sonra bu süreç sonlanmış olacak. Bazen insanlar acele edip, birbirlerini tam olarak tanımadan bir araya gelebiliyor. Bizler de insanız. Boşanmamız evlilik kurumunu ciddiye almadığımız anlamına gelmiyor. Ayrıca bu durum evlilikten korktuğumuz anlamına da gelmiyor. Önemli olan düzgün yaşamak. İnsanlar bir ayda onlarca kişi ile birlikte oluyor. Üç kez evlilik yaptım diye olay olmamalı. Bence bu çok güzel bir durum. Demek ki evlenilecek bir kadınım. Duygusal bir insanım, korkmuyorum, seviyorum!

HABERHAYAT: En büyük hayaliniz nedir?
NEZ:
En büyük hayalim sahnelerdi. Şu an hayal ettiğim yerdeyim, en büyük hayalime kavuştum. Bundan sonra en büyük hayalim ise kimseye muhtaç olmadan ailem ve birkaç dostumla birlikte huzur içinde yaşamak. Ayrıca güzel ülkeler gezmek, kariyerimde güzel yerlere gelmek, yaptıklarımın insanlar tarafından takdir edilmesi, alkışlanması da hayallerim arasında. En büyük hayallerimden biri de bir gün tabii ki anne olmak. Bunu hep söylüyorum bir evlatlık da edinebilirim, öyle de annelik duygusunu yaşayabilirim. Önemli olan sevgiyle ve çok güçlü bir şekilde bunu yapmak.

HABERHAYAT: Hayatınızın olmazsa olmazları neler?
NEZ:
Her zaman söylüyorum, olmazsa olmazlarım ailem. Sizi hayatınızda her şeyinizle kabul edebilecek, iyi günde kötü günde omuzlayıp kendileri batarken bile sizi yukarı çıkaracak tek şey ailedir. Aileme aşırı derecede bağlıyım. Hayatımdaki birçok şeyde yanımda oldukları için ve anlayışlarından dolayı hepsinin yeri çok ayrıdır. Kuzenim, dayım, teyzem, anneannem, annem, babam, yengelerimle inanılmaz güzel ve büyük bir aileyiz. Ailem dışında olmazsa olmazlarım dostlarım. Genellikle insanlardan korkuyorum çünkü genellikle hep bir çıkar peşinde oluyorlar.

HABERHAYAT: Önümüzdeki günlerde sizi hangi projelerde göreceğiz?
NEZ:
Kemal Aslan ile ailenin yeni kızı olarak çalışmaya başladım. Çok güçlü bir ailenin kızı olduğumu bana her zaman hissettiriyor. Kemal beyle inanılmaz güzel bir turne düzenledik. Yolumuza birlikte sonuna kadar devam edeceğiz. Çok yakında konserlerimize başlayacağız. Ayrıca yeni single’ımızı da çok yakında müzikseverlerin beğenisine sunacağız. Sevenlerim projelerimi sosyal medya hesabımızdan takip edebilir.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?
NEZ:
Öncelikle Kemal Aslan’a ve ailesine, bugüne kadar yanımda olan dostlarıma ve en önemlisi de sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizler desteklemeseniz bizler mesajımızı şarkılarımızı karşı tarafa iletemeyiz. Eğer sevenlerimiz radyolarda çalan şarkılarımızı dinlemez, röportajlarımızı okumazsa o zaman bu sevgi aynı şekilde devam etmez. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Huzurla aydınlık kalın.

Mehtap YILDIZRÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim