BULUT DUMAN    
Pop müziğinin iddialı ismi Bulut Duman

Yakışıklı şarkıcı Bulut Duman, yeni single çalışması “Tey Tey” i müzikseverler ile buluşturdu. Youtube’de en çok izlenen video klipler arasındaki yerini alan Tey Tey’in video klip görüntülerini 4 ayrı ülkede cep telefonu ile çeken Duman, hikayenin geri kalan kısmını İstanbul Belgrad Ormanları’nda tamamladı. Kimse olmaya çalışmadan, kimsenin yerini doldurma çabasında olmadan, özgün işler yapmaya çalıştığını söyleyen pop müziğinin iddialı ismi Duman ile müzik dolu bir söyleşi gerçekleştirdik.

HABERHAYAT: Öncelikle yeni projeniz hayırlı olsun. Çalışmanızdan biraz bahsedebilir misiniz?
BULUT DUMAN:
Teşekkür ederim. “İki Aşık İki Düşman” ve “Bulutistan” albümlerinden sonra 2017 sonbaharına “Tey Tey” ile giriş yaptım. Yazın sıcağını, sonbahara taşıyan güzel bir güz şarkısı oldu...

HABERHAYAT: Telefon ile çekim yapma fikri nasıl ortaya çıktı? Klibi nerede çektiniz?
BULUT DUMAN:
Bir şarkının sözü ve müziği ruhuma fısıldandığında, ortaya çıkan şarkı resim gibi canlanıyor gözümde. Yani sözler müziğiyle, klibiyle, senaryosuyla birlikte geliyor geldi mi. Toylan Kaya şarkının düzenlemesini bitirir bitirmez soluğu Barcelona, Amsterdam ve Hamburg’ta aldık. 3 ayrı ülkeden harika görüntüler alıp, hikayenin geri kalanını da İstanbul Belgrad Ormanları’nda çektik.

HABERHAYAT: Çekim anında ilginç bir olay yaşadınız mı?
BULUT DUMAN:
Tey Tey klibinin mutfağında yerli ve yabancı 35 kişi çalıştı. Yabancılar fazla şakacı olduğundan mıdır bilmem, ama çekimler sırasında sürekli kadraja girip dans ederek bize zor anlar yaşattılar. En ilginç anımız ise; klibin final sahnesi için sakallarımı kesip makyajla beni çirkinleştirmeleriydi. Annem dahil ekipteki kimse o çirkin kişinin ben olduğumu uzun süre anlamadı.

HABERHAYAT: Gazetelerde kandırıldığınıza yönelik haberler yayınlandı. İşin aslı nedir?
BULUT DUMAN:
Müzik sektörüne 19 yaşımda adım attım. O dönem kolay ikna olan ve kolay güvenen biriydim. Kendini basın danışmanı olarak adlandıran, sözde basın danışmanlarıyla çalışmak zorunda kaldım. Bu basın danışmanları, beni tanıtmak için rızam olmadan 19 yaşında 19 estetik geçirdiğime dair haberler yaptırdı. Ağzımdan çıkmış gibi röportajlar yayınlattılar. Oysa yalnızca burnumda estetik var. Haklı bir hukuk mücadelesi başlattım ve bu asılsız haberlere ilgili mahkemeden erişim engeli kararı çıkarttım.

HABERHAYAT: Türkiye'de yapmak istediğiniz show ile ilgili detay verebilir misiniz?
BULUT DUMAN:
Müzik sektöründe ciddi bir boşluk var, Türkiye’de dünya standartlarında show yapabilen bir sanatçı hala yok. Bu boşluğu doldurmak üzere kendimi programladım ve 160 bin dolar maliyetli eşsiz bir sahne hazırlatıyorum. Bununla tüm Türkiye’yi gezip, insanları görsel açıdan da doyurma arzusundayım. Türkiye’de daha önce eşi benzeri görülmemiş bir show olacak.

HABERHAYAT: Sektöre baktığımızda kendinizi ve müziğinizi nerede görüyorsunuz?
BULUT DUMAN:
Türkiye’de özgün ve eşi benzeri olmayan sanatçılar hep eski kuşaktan. Mesela; dünyada hala bir Bülent Ersoy yok. Lady Gaga bile Bülent Ersoy’un pop sürümü gibi. Yeni çıkan isimler hep eskilerin kopyası. Sizce de çok çakma değiller mi?
Şarkısı 100 milyon dinlenmiş ama iki kelimeyi bir araya getirmekten yoksun, kameraya bakmayı bilmeyen yeni kuşak meslektaşlarım var. Kendimi onlardan çok uzak bir konumda görüyorum. Müziğim, kliplerim, kıyafetlerim... Hepsi daha iyiyi hak edenler için titiz bir prosesin ürünü.

HABERHAYAT: Yurt dışında esinlendiğiniz isimler var mı?
BULUT DUMAN:
Britney Spears aşığıyım. Beyonce’un disiplininden, Micheal Jackson’un vizyonundan, Katy Perry’nin oyunculuk başarısından ve Ricky Martin’in seksapalitesinden birer tutam almış olabilirim.

HABERHAYAT: Müzikal geçmişinizden biraz bahsedebilir misiniz?
BULUT DUMAN:
Müzik serüvenim Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi’ne girebilmek için aldığım eğitimlerle başladı. Kazanmama rağmen taşındığımız için gidemedim. 12 yaşımdan beri beste yapıyorum. Ozan Doğulu, Erdem Kınay, Deniz Erten, Erhan Bayrak ve Aşkın Tuna gibi birçok önemli isimle çalıştım. Bir ödül töreninden “Rütbe” şarkım ile 2016 yılı en iyi çıkış ödülünü aldım.

HABERHAYAT: Müzikal anlamda sizi diğer isimlerden ayıran nedir?
BULUT DUMAN:
Kimse olmaya çalışmadan, kimsenin yerini doldurma çabasında olmadan özgün işler yapmaya çalışıyorum. Hepsi ya aynı besteciden şarkı alıyor ya da aynı yönetmene kliplerini çektiriyor. Bu yüzden onlar “aynı”laşırken ben “farklı”laşıyor olabilirim.

HABERHAYAT: Müzik yolculuğunuzda destek olan sanatçılar oldu mu?
BULUT DUMAN:
Çok önemli, kaliteli isimlerle çalıştım ama hepsi işlerinin karşılığını aldı. Yapım gereği pek destek kabul eden biri değilim. Sanatçıların birbirine destek olmak noktasında pek bonkör olmadıkları bilinen bir gerçek. Ancak bazı televizyoncuların ve radyocuların üzerimde büyük emekleri var. “Yakuttan kalpli” diyorum onlara.

HABERHAYAT: Müzik dışında başka ne gibi projeleriniz var?
BULUT DUMAN:
Bir yıldır iletişim becerisi ve kişisel gelişim üzerine bir kitap yazıyorum. Ayrıca bir kişisel gelişim work shopunun eğitim koordinatörüyüm. Kamera önü oyunculuğu eğitimi alıyorum. Ayrıca bu yıl önemli bir vakfın kültür elçiliğini üstlendim. İnsanlara yardım etmek için yürütülen bir projenin gönüllü kurucularındanım. Çünkü başkalarının çehresinde tebessüm olabildiğinde, dünya daha da güzelleşiyor...

HABERHAYAT: Sosyal medyada fanlarınız sizinle oldukça ilgili. Nedir bu sevginin sırrı?
BULUT DUMAN:
Her şeyden önce onlara “fan” gibi değer küçülten bir sıfat takmıyorum. Sizi sevenlere “fanlarım” demek kadar kibirli bir ifade daha olamaz. Onlar ailem, kızım, annem, babam, kardeşim, aşkım... Beni nasıl görüyorlarsa, öyleler gözümde... Bu samimiyetimi hissediyor olmalılar. Bana yazanlara olabildiğince cevap vermeye çalışıyorum. Hepsi yeni çıkan bir sanatçıya destek olacak kadar büyük gönüllüler...

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?
BULUT DUMAN:
Öncelikle size ve tüm ekip arkadaşlarınıza teşekkür ederim. Benim için çok keyifli bir sohbet oldu. Tüm takipçilerime ve HaberHayat okurlarına sevgilerimi iletiyorum. Birbirinden önemli çalışmalara devam edeceğim, takipte kalsınlar...

Mehtap YILDIZRÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim