SİNAN ÖZEN    
ŞARKILARIYLA GÖNÜL TELİMİZİ TİTRETEN ADAM

Doksanlı yıllara damgasını vuran yakışıklı şarkıcı Sinan Özen, ‘Öpsene Beni’ adlı şarkısını 25 yıl sonra DJ Ece Toprak ile düet yaparak yeniden yorumladı. “Öpsene Beni’yi yeniden seslendirmek beni çok heyecanlandırdı” diyen Özen, Ece Toprak’ın iyi bir DJ olduğunu belirterek projeyi hiç düşünmeden kabul ettiğini söyledi. Yıllardır imza attığı hit parçaları ile gönül telimizi titreten Özen, Öpsene Beni’yi ve hakkında merak edilen her şeyi HaberHayat okuyucuları ile paylaştı.

HABERHAYAT: Öpsene Beni’yi DJ Ece Toprak ile düet yaparak yeniden yorumladınız. Projede yer almaya nasıl karar verdiniz?
SİNAN ÖZEN:
Şarkıyı yeniden seslendirmek beni çok heyecanlandırdı. Teklif geldiği an hiç düşünmeden kabul ettim.

HABERHAYAT: Projeye gelen tepkiler nasıl?
SİNAN ÖZEN:
Tepkiler çok iyi. Öpsene Beni çok sevilen bir şarkıydı ve ben de bir ilk yaparak şarkıyı DJ performans olarak seslendirdim.

HABERHAYAT: Peki, Öpsene Beni’nin klip çalışmasını kimlerle gerçekleştirdiniz?
SİNAN ÖZEN:
Ümraniye platformlarında çektiğimiz klipte, genç ve başarılı arkadaşımız Alişan Günay Yıldırım ile çalıştık. Çok eğlenceli ve keyifli bir klip ortaya çıktı.

HABERHAYAT: Yaklaşık bir yıl önce Burcu Kartal ile hayatınızı birleştirdiniz. Evlilik nasıl gidiyor?
SİNAN ÖZEN:
Evlilik güzel bir kurum, biraz geç kalmış olsam da, hayatın gerçeklerinden birisi. Çok iyi gidiyor, her şey çok güzel.

HABERHAYAT: Nasıl kesişti yollarınız?
SİNAN ÖZEN:
Köln’deki bir konserimde, sahneden inerken karşılaştık. Daha önce Almanya’ya çok gitmiştim ama kısmet o güneymiş.

HABERHAYAT: Sizi ne zaman baba olarak göreceğiz?
SİNAN ÖZEN:
Bu işler kısmet. Zamanı geldiğinde ben de baba olmak istiyorum.

HABERHAYAT: Yaşınızı hiç göstermiyorsunuz…
SİNAN ÖZEN:
Teşekkür ediyorum. Bedenim bana verilen bir emanet. Elimden geldiğince ben de bu bedene iyi bakmaya çalışıyorum.

HABERHAYAT: Çeyrek asırı aşkın süredir müzik piyasasının içerisindesiniz. Bu kadar süre ayakta kalmanızın sırrı nedir?
SİNAN ÖZEN:
Ayna karşısına geçip yüzleştiğimde hiçbir zaman arkamda bir sürü bataklık bırakmak istemedim. Kariyerim boyunca hep arabamı otobanda kullandım. Yanlış yollara sapmaktan uzak durdum. Kısa sürede birçok şey kazanmak yerine, uzun vadede çok çalışıp bir şeyler elde etmek istedim ve yanlış kuralların olduğu yerden uzak durdum. Kurallar eğer benim omurgamla ve kişiliğimle örtüşüyorsa orada var oldum. Kurallarımla örtüşen dinleyicilerim de başımın üstünde yer aldı. Müziğimi yaptım ve şarkımı söyledim.

HABERHAYAT: Peki, geçmişe dair pişmanlıklarınız var mı?
SİNAN ÖZEN:
Geçmişin pişmanlığı neye yarar ki? Hiçbir şeyden pişmanlık duymuyorum.

HABERHAYAT: Geriye dönüp baktığınızda kendinizi varmak istediğiniz noktada görüyor musunuz?
SİNAN ÖZEN:
Evet hem de fazlasıyla… Tabii bu arada oyunculuk tarafımı da ortaya koymak isterdim. Sanatçıysanız farklı alanlarda da olmanız gerekir, starlık kavramı tüm dünyada böyledir. Mesela; Rihanna ya da Madonna bu anlamda tam bir dünya starı. Ancak şarkılarımdan ve duruşumdan asla taviz vermeden var olmayı tercih ederim. Hedefim her zaman saygınlık oldu.

HABERHAYAT: Doksanlı yıllardan iki binli yıllara kadar gelen bir yorumcu olarak günümüz müzik sektörünü nasıl değerlendirirsiniz?
SİNAN ÖZEN:
Türkiye’de müzik şu anda tamamen dip noktada. Ayrıca kategorize edilmiş, yani ayrıştırılmış durumda. Ülkemizde sadece ve sadece pop müzik üzerine yönelmiş bir akım var. Müziğin kötüye gitmesinin nedeni de tek tarz üzerinden gidilmesinden kaynaklanıyor. Eskiden bir radyo ya da bir müzik kanalında, belli kriterler bazında birçok müzik türü gösterilir ve dinletilirdi. Şimdi ise çok gerideler. Müziği kategorize edip yayın yapıyorlar.

HABERHAYAT: Yıllardır müzik sektöründe yer alan önemli bir isim olarak, bu işe yeni başlayanlara neler tavsiye edersiniz?
SİNAN ÖZEN:
Benim yolumdan gelirlerse gerçek sanatı tadarlar. Kestirme yoldan gitmeyi seçerlerse her an balonları patlayabilir. Her şey şan, şöhret ya da para değildir. Mutluluğun adı, gerçek dostlar biriktirmektir. İsteseydim her gün gazetelere manşet olabilirdim, bunu yapabilecek akla ve yetiye sahibim ama ben bu yolu tercih etmedim. Bugüne kadar “Şu kadar tıklandım, bu kadar sattım” şeklinde manipülasyon yapsaydım bugün olduğum yerde ve saygınlıkta olmazdım.

HABERHAYAT: En çok kimleri dinliyorsunuz?
SİNAN ÖZEN:
Kaliteli sese sahip herkesi dinlerim. Tarkan ve Sıla gibi önemli sesleri dinlemekten büyük zevk alıyorum. Orhan Ölmez, Aslı Güngör ve Cengiz Kurtoğlu gibi isimleri de severek dinlerim. Bu isimler kendine has tarzları olan, farklı sanatçılar. Pop müzik içerisinde yer alan diğer isimler hep birbirine benzedikleri için, dinlemekten zevk almıyorum.

HABERHAYAT: Medyayla aranız nasıl?
SİNAN ÖZEN:
Haberim yapılsın diye çabalayan biri değilim. Gazetelere baktığınız zaman birçok ünlü ismi görürsünüz. Ama konser alanlarını dolduran gazete sanatçıları değildir. Sayfalarını sütun sütun dolduranlar, maalesef konserlerini bomboş alanlarda veriyor. Konserlerde belli bir seyirci kitlesinin fotoğrafını çektirip, ‘konser alanı hınca hınç dolu’ diye haberlerini yaptırıyorlar. Her zaman böyle olaylardan uzak durdum. Medyayla gerçekçi haberlerde hep beraber oldum.

HABERHAYAT: Biraz da Sinan Özen’in spor tutkusunu konuşalım. Bildiğimiz kadarıyla spor her zaman hayatınızda oldu…
SİNAN ÖZEN:
Hayranlarım formumu neye borçlu olduğumu merak ediyor. Hareketli bir adamım. Bir yerde oturup kalamam. Sporu hayatımdan hiç çıkarmadım. Hiçbir şey yapamasam da koşarım, yürürüm. Mesela, bisiklet sürmeye bayılırım. Bir yandan eğlenirken diğer yandan da spor yapmış oluyorum. Pedal çevirmenin keyfi çok başkadır.

HABERHAYAT: Bisikletle ilgili unutamadığınız bir hatıranız var mı?
SİNAN ÖZEN:
Babamın bana bisiklet aldığı ilk gün takla attım. Bir yokuştan aşağı hızla kendimi bırakırverdim. Duramadım tabii ve çok kötü düştüm. Dizlerim yarıldı, bisikletim zarar gördü. O gün çok ağlamıştım.

HABERHAYAT: Gece hayatınız yok, alkol kullanmıyorsunuz…
SİNAN ÖZEN:
Sigara ve alkolden hep uzak durdum. Sağlıklı olmak isteyen gençlerin sigara ve alkolden uzak durması gerekiyor. Yıllar yılı sporcu disipliniyle yaşıyorum. Bazıları da kapalı spor salonlarına hapsediyor kendini. Çıksınlar açık havada yürüsünler, koşsunlar. En yararlısı bu.

HABERHAYAT: Önümüzdeki günlerde sizi başka hangi projelerde göreceğiz?
SİNAN ÖZEN:
Sürpriz projelerim var, şu an üzerinde çalışıyoruz.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?
SİNAN ÖZEN: Sizin aracılığınızla tüm sevenlerime ve HaberHayat okuyucularına sevgilerimi gönderiyorum. Yeni projelerde tekrar buluşmak dileğiyle, herkese sevgiler gönderiyorum.

SİNAN ÖZEN "EN"ler

En sevdiğim şarkı..............Öpsene Beni
En sevdiğim parfüm.............Çiçek kokusu
En büyük hayalim...............Anı yaşıyorum
En büyük korkum................Allah
En sevdiğim şehir..............Rize
En sevdiğim yemek..............Balık
En sevdiğim söz................Doğru olRÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim