OĞUZ BERKAY FİDAN    
Yetenekli Şarkıcı
Oğuz Berkay Fidan

Onu ilk olarak O Ses Türkiye yarışmasında tanıdık. Binlerce adayı geride bırakarak O Ses Türkiye yarışmasını birincilikle bitiren Oğuz Berkay Fidan, ilk single çalışması Olmuyor ile dikkatleri üzerine çekti. Ardından Beni Ellerden Sayma, Annem Günün Kutlu Olsun, Sadece Ol Düşlerimde çalışmaları ile müzik yolculuğuna hız kesmeden devam eden yetenekli şarkıcı, yepyeni single çalışması Burası Yanıyor ile müzik sektöründeki iddiasını kanıtladı. Yeteneği kadar mütevaziliği ile de sevenlerinin takdirini kazanan Oğuz Berkay Fidan ile Burası Yanıyor’u ve müzik yolculuğunu konuştuk…

HABERHAYAT: Yeni singleınız müzik platformlarındaki yerini aldı. Ne hissediyorsunuz?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
Çok mutlu ve heyecanlıyım. Aylardır süren çalışmalarımızın sonucunda keyifli bir iş ortaya koyduk. Dinleyen ve izleyen insanlar da güzel yorumlar yaptıkça çok mutlu oluyoruz. Daha da iyiye gitmesi için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.

HABERHAYAT: Birbirinden güzel single çalışmalarına imza attınız. Albüm çıkarmayı düşünüyor musunuz?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
Tabii ki ilerleyen zamanlarda albüm çıkarmayı düşünüyorum. Fakat hızlı tüketen bir toplum haline geldiğimiz için, 10 şarkılık bir albümde neredeyse 5-6’sı hiç dinlenmeyen veya ilgi gösterilmeyen şarkılar oluyor. Bu yüzden 3-5 şarkılık bir albüm yapmayı düşünüyorum.

HABERHAYAT: Single çalışmanız sırasında nasıl bir süreç yaşadınız?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
Keyifli bir süreçti. Şarkı arayışındaydık. Arkadaş ortamında tanıştığımız Halil İbrahim Ceyhan şarkılarını dinletirken "Burası Yanıyor" kulağıma takıldı ve “Ben bunu bir süre dinlemek istiyorum” diyerek şarkıyı ondan aldım. Zaman geçtikçe şarkıyı daha çok sevdim ve single yapmaya karar verdim. Şarkının aranjörlüğünü Osman Çetin üstlendi. Arkadaşlarımızla gittiğimiz Amerika tatilinde kliplendirdiğimiz şarkı, 3 Temmuz tarihinde yayınlandı.

HABERHAYAT: Şarkıyı seçerken neye dikkat ettiniz?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
Bir yaz single çalışması yaptığım için, yazın dinlenebilecek enerji dolu bir şarkıya ihtiyacım vardı. "Burası Yanıyor" da tam aradığım özelliklere sahip bir şarkıydı. Gerek ismi gerekse enerjisi ile doğru bir bir hedef koyduğumuzu şimdi daha iyi anlıyabiliyorum.

HABERHAYAT: Murat Boz şarkınızı nasıl yorumladı?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
Şarkı daha çok yeni. Oturup kendisiyle istişare yapamadık. Ama daha önce demo halini dinlettiğimde sevmişti.

HABERHAYAT: Müzikle yollarınız ne zaman kesişti, sesinizin güzel olduğunun ne zaman farkına vardınız?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
10 yaşımdan beri gitar çalıyorum. Açıkçası gitar çalmayla başlayan bir müzik hayatım var. Daha sonrasında buna şarkı söyleme de eklendi ve bütün tamamlanmış oldu. Şarkı söylediğimde hep “ Senin sesin çok güzel” derlerdi ama kendime bir türlü “ Senin sesin çok güzel” diyemedim. Kendimi deneme amaçlı "O Ses Türkiye" ye katıldım. Orada yavaş yavaş kendi sesimin farkına vardığımı söyleyebilirim.

HABERHAYAT: Müziğin yaşam yolculuğunuzdaki yeri nedir?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
Küçük yaştan beri hayatımın her anında, her köşesinde müzik vardı. Beni ben yapan yapıtaşlarından biridir müzik. Yeri geldiğinde eğlendiren, yeri geldiğinde ağlatan… Her anımda yanımdaydı ve yanımda olmaya da devam edecek.

HABERHAYAT: Müzik dışında uğraştığınız başka bir ilgi alanınız var mı?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
Müzikle birlikte eğitimime de devam ediyorum. Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Tasarım Bölümü öğrencisiyim. Bu anlamda tasarım yapmayı, fotoğraf çekmeyi ve videoyla uğraşmayı çok seviyorum. Boş zamanlarımda da en çok uğraştığım şeyler bunlar.

HABERHAYAT: Başarılı olamam kaygısı yaşadınız mı veya yaşıyor musunuz?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
Hiç yaşamadım diyebilirim. Bu devirde artık o kadar çok başarılı olabileceğiniz durum var ki. Önemli olan sabretmek. Sabrettiğiniz zaman ve uğraştığınız takdirde başarı sizi zaten bulacaktır. Ben de tabii ki elimden geldiğince uğraşmaya ve emek vermeye çalışıyorum. Başarılı olduğumu da düşünüyorum. Hedeflerim var ve daha başarılı olmak için çalışmaya devam ediyorum.

HABERHAYAT: Çocukken ne olmak istiyordunuz?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
Her çocuğun hayali gibi benim hayalim de polis, öğretmen veya doktor olmaktı. Ta ki müzikle tanışana kadar.

HABERHAYAT: Peki, haylaz bir çocuk muydunuz?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
İnanılmaz haylaz bir çocukluk geçirdim. Hiperaktif çocuklara örnek gösterilebilirim. Düşüp başımı yardığım, hastanelik olduğum dönemler çok olmuştur.

HABERHAYAT: Kendinize idol aldığınız bir şarkıcı var mı?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
Belirli bir kişi veya grup yok açıkçası. Popüler isimleri takip ediyorum ve hepsinden kendime alabileceğim bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden de iyi bir takipçiyimdir diyebilirim.

HABERHAYAT: Kendinize zaman ayırdığınız da neler yaparsınız?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
Spor yapmaya özen gösteriyorum. İnsanın kendine bakıyor olması en güzel şeylerden biri. Kitap okumayı severim. Fotoğraf ve videoyla uğraşmak da ekstra ilgilendiğim alanlardan.

HABERHAYAT: Müzik sektöründeki hedefleriniz neler?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
Hedefsiz insan olmamalı, diye düşünüyorum. Öncelikli hedefim müzik piyasası içerisinde iyi yerlere gelmek ve ülkemi yurt dışında en güzel şekilde temsil edebilmek. Yaşım daha genç olduğu için bu hayallerimi gerçekleştirebileceğimi düşünüyorum.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?
OĞUZ BERKAY FİDAN:
Tüm takipçilerime ve HaberHayat ekibine sevgilerimi gönderiyorum.

Mehtap YILDIZ
RÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim