GÜLİZ AYLA    
Samsunlu ünlü şarkıcı Güliz Ayla’dan özel açıklamalar
Olmazsan Olmaz şarkısıyla büyük beğeni alan Samsunlu ünlü şarkıcı Güliz Ayla, HaberHayat okuyucularına çok özel açıklamalar yaptı. Hayallerinin peşine takılıp ilk albümünü çıkaran güzel şarkıcı, sevenlerine ikinci albüm müjdesi verdi. Müziğin hayatında olmazsa olmaz olduğunu söyleyen Güliz Ayla, güzel sesinin yanı sıra söz yazarlığı ile de dikkat çekiyor. Samsun’u ve Samsunluları çok sevdiğini her fırsatta dile getiren Güliz Ayla ile yaptığımız keyifli sohbet sizlerle…

HABERHAYAT: Sizi biraz tanıyabilir miyiz?
GÜLİZ AYLA:
Samsun’da doğdum ve büyüdüm. Kendimi bildim bileli şarkı söylüyorum. 16-17 yaşlarında artık bu işten başka bir şey yapamayacağımı anladım. Ve tüm hayatımı müzik ve hayallerim üzerine kurmaya başladım.

HABERHAYAT: Müziğe nasıl başladınız? Hayal ettiğiniz yerde misiniz?
GÜLİZ AYLA:
Şarkı söylemek benim için sıradan bir rutin gibiydi. Öğretmenlerim ve ailem güzel bir sesim olduğunu söyler dururdu. Korolar, sonra sololar, sonra büyüdükçe şarkı yazmalar ve müzik grupları kurma başladı. Bu işe başlarken ki en büyük hayalim albüm yapmaktı. İlk hayalimi gerçekleştirdim.

HABERHAYAT: Olmazsan Olmaz albümünüzde Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır ile çalıştınız. Yollarınız nasıl kesişti?
GÜLİZ AYLA:
Ortak bir arkadaşımız tanıştırdı bizi. Sanıldığının aksine Sıla’nın back vokalisti değildim. Bu albüm üzerine çalışmak üzere bir araya geldik. Beraber çalışabileceğimizi anlayıp yola koyulduk…

HABERHAYAT: Olmazsan Olmaz büyük ses getirdi. Böyle bir başarı bekliyor muydunuz?
GÜLİZ AYLA:
Yaptığım işe güveniyordum tabi ki. Parçanın bu kadar hızlı sevilmesini beklemiyordum sadece. Sürpriz oldu bana, tabi aynı zamanda gurur kaynağı da. Destekleyen herkese teşekkür ederim.

HABERHAYAT: Şarkı sözü yazarken nelerden ilham alıyorsunuz?
GÜLİZ AYLA:
Her şeyden. Yaşanan, yaşanılmayan şeylerden, keşkelerden ve aslalardan. Sadece benim tecrübe ettiklerim olmasına da gerek yok. Başkalarının hikayelerini de yazdığım oluyor. Bu arada gerçek bir bela paratoneri olduğum için bol bol malzeme çıkarıyor hayat bana.

HABERHAYAT: Yaptığınız müziği nasıl tanımlarsınız?
GÜLİZ AYLA:
Benim müziğim. Tabi ki öyle bir kategori yok. Müziği kategorize etmeyi çok sevmiyorum. Besteci ve söz yazarıysanız daha da zor oluyor adını koymak. İçinizden ne geliyorsa onu yapıyorsunuz çünkü. Bir kategori söyleyecek olursam pop müzik derim. Akustik soundları olan pop müzik…

HABERHAYAT: Yeni projelerinizden bahseder misiniz?
GÜLİZ AYLA:
İkinci albüme yoğun çalışmalarıma rağmen başladım. Onun dışında, konserlerim var. Şu an beni tabi ki en çok heyecanlandıran şey albüm. Bu albüm de sadece benim şarkılarım olacak. Çok çok heyecanlıyım.

HABERHAYAT: Müzik kariyerinizde örnek aldığınız isimler kimler?
GÜLİZ AYLA:
Anouk, fanı olduğum tek şarkıcı. İçinden geleni yaparak, disiplini bırakmadan çalışan ve özgün olan herkes başarıyı elde ediyor bence. Anouk’ta öyle bir profil benim için. Yaptığı müziğe ve sesine zaten bayılıyorum.

HABERHAYAT: 10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?
GÜLİZ AYLA:
Bir festivalde, akşam güneş batmak üzere. Göz alabildiğince insan ve önümüzde. Ben bugün ki ekibimle sahnedeyim, ne eksik ne fazla. Biz şarkılarımızı çalıp söylüyoruz, insanlar eğleniyor önümüzde. Beraber ağlayıp beraber gülüyoruz. Zıplıyoruz, dans ediyoruz. Belki de 10 gün sonra yaşarım bunu, sahnede olmak konser vermek benim için bu işte en kıymetlisi…

HABERHAYAT: Güliz Ayla günlük yaşamda nasıl biridir?
GÜLİZ AYLA:
Hızımıza kimse yetişemiyor. Bir günde bin iş hallederim, şaşırırsınız. Erken kalkarım, üşenmem. Arkadaşlarımla kahvemizi koyup günün kritiğini yaptığımız an en kıymetlisi. Yemek yapar, film ve dizi izlerim bol bol. Spor yaparım bir de.

HABERHAYAT: Hayatta olmazsa olmazlarınız var mı?
GÜLİZ AYLA:
Müzik tabi ki de. Bir daha dünyaya gelsem yine şarkıcı olurdum.

HABERHAYAT: Popülarite hayatınızda neleri değiştirdi?
GÜLİZ AYLA:
Hiçbir şey. Çok samimi söylüyorum hiçbir şey değiştirmedi. Hala aynı yerlerde eğlenip aynı yerlerde yiyip içiyorum. Arkadaşlarım, çevrem hala aynı. Sadece tanımıyorum artık. Sokakta fotoğraf isteyenler, siz Güliz Ayla’sınıız diye koşup yanıma gelenler var. Çok tatlı bir durum.

HABERHAYAT: Doğal, sade bir güzelliğiniz var. Güzelliğinizi korumak için yaptığınız özel bir şey var mı?
GÜLİZ AYLA:
Bence temiz bir cilt her şeye yetiyor. O yüzden cildime dikkat etmeye özen gösteriyorum. Makyajımı temizlemeden yatmıyorum asla. Onun dışında özel bir ritüelim yok.

HABERHAYAT: İlk Öpücük Benden Olsun, diyerek kadınları ilk adımı atmaya davet ettiniz. Peki, Güliz Ayla ilişkilerinde ilk adımı atan kişi midir?
GÜLİZ AYLA:
Hiç çekinmem atarım. Hayatı bekletmeden yaşamayı severim çünkü. Ne bekleyeceğim karşı tarafı, hayat o kadar uzun değil.

HABERHAYAT: HaberHayat okuyucuları için neler söylemek istersiniz?
GÜLİZ AYLA:
Canım memleketimin, canım insanları sizi öpüyorum. Yanımda olduğunuzu biliyorum, teşekkür ediyorum. Hep müzikle kalın, iyileştiriyor, buna inanın.
AYŞE KUŞCU

GÜLİZ HAKKINDA
En sevdiğim müzisyen Anouk…………………………..
En sevdiğim şarkı dönem dönem değişir, şu anda Plush.………………………………
En sevdiğim yazar Hakan Günday.……………………………….
En sevdiğim film …Cloud Atlas………………………………….
En sevdiğim oyuncu …Clive Owen…………………………
En sevdiğim koku vanilya………………………………
En sevdiğim mekan ……Aida……………………………
En sevdiğim şehir……………Barcelona………………….
En sevdiğim yemek……makarna………………………
En sevdiğim renk ……………………siyah.……………RÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim