AYŞE ÇINAR    
Deniz Gibi SevAyşe Çınar
Deniz Gibi Sev, albümüyle dikkatleri üzerine çeken Ayşe Çınar HaberHayat okuyucularına çok özel açıklamalar yaptı. Albümde, Yeni Türkü, Serdar Barçın, Erdem Sökmen, Furkan Bilgin gibi önemli müzisyenler çalışan Çınar, kaliteli ve kalıcı işler yapmak istediğini söyledi. Neşeli tavırları ve güler yüzüyle samimi bir sohbet gerçekleştirdiğimiz Ayşe Çınar sizlerle…..
HABERHAYAT: Ayşe Çınar kimdir? Biraz kendinizden bahseder misiniz?
AYŞE ÇINAR:
Farklı kültürlerin müziklerini araştırmayı ve dinlemeyi severim. Liseye kadar İzmir’de okudum Üniversite için Kıbrıs’a gittim ve yaklaşık 7 yıl kaldım. Sonrasında da İstanbul maceram başladı. 7-24 çalışmayı seven bir yapım var. Dostluğa ve arkadaşlığa çok önem veririm. Sağlıklı beslenme ve yürüyüş olmazsa olmazlarımdandır. Okumayı çok severim.

HABERHAYAT: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde pazarlama alanında yüksek lisans yaptınız? Sizi müziğe yönelten şey neydi?
AYŞE ÇINAR:
Kendimi bildim bileli şarkı söylerim. Ailede herkes esas işleri farklı olmasına rağmen müzikle ilgilenirdi. Babam kanun çalar, amcam koro şefi ve klasik gitar çalardı. Müzikle iç içe büyüdüm anlayacağınız. Üniversite yıllarında küçük bir grubumuz vardı, radyo ve televizyon programlarına çıkardık. Profesyonelliğe giden yolda hemen hemen herkeste olduğu gibi bende de o yıllarda başladı

HABERHAYAT: Eşiniz Erkin Hadimoğlu ile nasıl tanıştınız? İlişkinizin evliliğe dönüşme süreci nasıl oldu?
AYŞE ÇINAR:
O dönemde kurumsal bir şirkette çalışıyordum. Kendi ortamımda nasıl şarkı söyleyebilirim diye düşündüm. Ve bir fikir oluşturdum. Genel müdürüm ile konuştum ve şirket çalışanlarından oluşan bir müzik grubu kurdum. Bu grup ile her yıl düzenlenen Şirket Vizyon gecesinde sürpriz olarak biz sahne alacaktık. Gitar ve piyano çalacak müzisyenlerin profesyonel olmasını istedik. Erkin Hadimoğlu’mda tesadüf bu ya, piyanoda bize yardımcı oldu. İlk başta gıcık olmuştum ama sonrasında o kadar çok ortak noktamız ve arkadaşlarımız çıktı ki buzlar eridi. Çok iyi dost olduk ve zamanla bu dostluk aşka dönüştü.

HABERHAYAT Evlilik nasıl gidiyor?
AYŞE ÇINAR:
Aslında keyifli ama müzik konusunda biraz zor anlaşıyoruz. Çünkü ben biraz, birazdan da fazla aceleci, heyecanlı bir yapıya sahibim. Erkin seyahat etmeyi çok sever ve yılda 2 kez tek başına dünyanın ne kadar enteresan yerleri varsa gider. Geçen aylarda Tibet’e ve Butan’a gitmişti, yakında Myanmar ve Bangladeş gezisi yapacak. Ben oraları televizyon karşısında çayımı içip izlemeyi tercih ediyorum. Scrabble oynamayı, film izlemeyi, değişik deneysel yemekler yapmayı ve yemeği çok seviyoruz. Evimizde küçük bir stüdyomuz var. Genelde çalışmaları evde rahat bir şekilde yapıp, sonrasında stüdyoya taşıyoruz.

HABERHAYAT: Gelelim albümünüze. İlk albümünüz ve Yeni Türkü, Serdar Barçın, Erdem Sökmen, Furkan Bilgin gibi önemli müzisyenler çalıştınız. Neler hissediyorsunuz?
AYŞE ÇINAR:
Kendimi çok şanslı hissediyorum. İlk albüm ve bir birinden değerli isimlerle çalıştım. Rüya gibiydi. Her şeyden önce büyük bir deneyim oldu bana. Herkese tekrar milyonlarca kez teşekkür ediyorum.

HABERHAYAT: Albümünüzün adı Deniz Gibi Sev. Aynı zamanda çıkış şarkınız. Sizin için özel bir hikâyesi var mı?
AYŞE ÇINAR:
Deniz Gibi Sev, eşimin bana yaptığı bir hediye aslında. Doğrusu ilk tanıştığımızda beni etkilemek için yapmış. Sonradan öğrendim. Ama başarılıda oldu. Tam 12 den vurdu. Sözleri de özel. Bizim için yazıldı. O nedenle benim için paha biçilemez bir değeri var.

HABERHAYAT: Dünyaca ünlü şarkıcı Monica Molina ile “ A Paso Lento- Kalbimin Çaresi” adlı parçayı Türkçe ve İspanyolca yorumuyla ilk kez birlikte Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda birlikte seslendirdiniz. Monica Molina ile yollarınız kesişmesi ve Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda sahne alma süreci nasıl gerçekleşti?
AYŞE ÇINAR:
Monica’yı ilk dinlediğimde bu şarkıyı söylemeyi o kadar istemiş ve hayal etmiştim ki... Halen bağlı olduğum menajerlik şirketinin sahibi Sevgili Sinan Ufuk Nergis, eşimin arkadaşıydı. Ben de o cesaretle şarkıyı istedim. Sonrasında şarkıya Türkçe sözleriyle bir demo hazırlayıp İspanya’ya gönderdik. Monica da çok heyecanlanmış ve şarkıyı albümümde okumam için destek verdi. Ve böylelikle ‘Kalbimin Çaresi’ çıktı. Son olarak 2014’te o, Harbiye konseri için prova yaparken gittim ve prova bitiminde en son halini dinlettim. Monica’da, ‘Sen Türkçe söyle, ben de İspanyolca söyleyeyim’ dedi. Ve derken kendimi bir anda Harbiye Açıkhava sahnesinde, 4 bin kişiye şarkı söylerken buldum.

HABERHAYAT: İlk klibinizi yakın arkadaşınız Gökçe çekti. Kıyafet ve stylinginizi çocukluk arkadaşınız Siren Ertan yapıyor. Yakın arkadaşlarınızla çalışmanızın avantajları ve dezavantajları neler?
AYŞE ÇINAR:
Siren beni ve hayallerimi çok iyi bilen bir arkadaşım. Çılgın, neşeli ve kabına sığamayan, heyecanlı bir yapım var. O nedenle kıyafetimin rengi, modeli, beni yansıtmalıydı. Biz de buradan yola çıktık. Gökçe ile de arkadaşlığımız eskiye dayanıyor. Hatta nikâh şahidim. Benim için çok avantajlı bir çalışma oldu. Çünkü beni hem iyi tanıyan, hem de ne yapmak istediğimi bilen kişiler olduğu için, kendimi çok rahat ve güvende hissettim.

HABERHAYAT: İkinci klibinizi hangi şarkıya çekeceksiniz?
AYŞE ÇINAR:
İkinci Klibimizi “Kalbimin Çaresine” çekiyoruz.

HABERHAYAT: Film ve dizi müzikleri çalışmalarınız ses getirmişti. Devam mı gelecekmiş?
AYŞE ÇINAR:
Evet devamı gelecek. Şu anda 2017 Ocak ayı içerisinde İstanbul Devlet Tiyatroları’nda sahnelenecek olan “Gülyabani” müzikalinin şarkılarını seslendiriyorum.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?
AYŞE ÇINAR:
Öncelikle sizlere çok teşekkür ediyorum. Kaliteli ve kalıcı olmak istiyorum. Şarkılarımın dinlendikçe anlaşılıp, yer edineceğini düşünüyorum. İnsanların hayatlarına dokunmak, iyi veya kötü günlerinde yanlarında olduğumu hissetmek, benim için çok önemli. O nedenle hayalim şarkılarımla olabildiğince çok insanın dünyasına girebilmek, en önemlisi sevgilerini kazanabilmek çünkü hayatta en önem verdiğim şey Sevmek, Paylaşmak.

Ayşe Hakkında
En sevdiğim şarkı Ayşegül Aldinç / Leyla
En sevdiğim müzisyen Erkin Hadimoğlu.
En sevdiğim albüm Sertab Erener / Kırık Kalpler
En sevdiğim kitap Başka Türlü Bir Şey –Özcan Bostancı
En sevdiğim oyuncu Zuhal Olcay
En sevdiğim film Unutursam Fısılda
En sevdiğim parfüm Chloe / Love
En sevdiğim mekan Lacivert
Ayşe KUŞCURÖPORTAJLAR
 
Telif Hakkı © Haber Medya Grubu
RSS Samsun haber İletişim